Reklama Toyota

Horror na drodze. Zginęła nastolatka

OSP Kruszewo

Wczoraj 10 kwietnia około godziny 22:00 Pilskie Służby Ratunkowe odebrały zgłoszenie z którego wynikało, że na drodze wojewódzkiej numer 182 na trasie Piła-Sarbia doszło do zdarzenia drogowego. 

Dyżurny na miejsce niezwłocznie zadysponował zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Piła, OSP Kruszewo, OSP Ujście a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Informacje o zdarzeniu przekazano również do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, który zadysponował na miejsce strażaków z JRG Czarnków oraz OSP Sarbka-Sarbia.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano samochód osobowy, który na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Kierowca pojazdu za pomocą przejeżdżających kierowców opuścił pojazd, natomiast pasażerka w ciężkim stanie nadal znajdowała się w pojeździe.

Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do uwięzionej kobiety. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanej kobiety natychmiast przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety po długiej walce o życie 19-letnia kobieta mieszkanka powiatu pilskiego poniosła śmierć na miejscu. Natomiast 20-letni kierowca trafił do szpitala w Chodzieży.

Pracujący na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratura rejonowego z Chodzieży ustalili, że 20-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu pilskiego w niewyjaśnionych dotąd okoliczności prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia trwały 6 godzin. Łącznie na miejscu zdarzenia udział brało 9 zastępów straży pożarnej w tym oficer operacyjny powiatu.

Poprzedni artykułWypadek z udziałem motorowerzysty. Wezwano Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Następny artykułPoważny wypadek. Samochód uderzył w drzewo. Wezwano Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego