Reklama samochody.pl

Wypadek z udziałem motorowerzysty. Wezwano Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

JRG Nowy Tomyśl

W piątek 10 kwietnia o godzinie 9:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Przyporstynia na ulicy Prandoty. 

Natychmiast na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z OSP Przyprostynia, OSP Zbąszyń, JRG Nowy Tomyśl a także Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik15 z Zielonej Góry. Do zdarzenia doszło na wysokości marketu Dino. Po przyjeździe na miejsce pierwszego zastępu straży potwierdzono zgłoszenie.

W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń doznał 38-letni mężczyzna, który został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Natomiast kierująca młoda kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Do działań straży polegało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów z pojazdów, usunięcie pozostałości po wypadkowych oraz zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca LPR.

Policjanci na miejscu ustalili, że  samochodem osobowym ,arki volkswagen polo kierowała 21-letnia mieszkanka gminy Zbąszyń, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerzyście którym podróżował 38-letni mężczyźnie. W chwili zdarzenia kierująca była trzeźwa.

Poprzedni artykułPróba samobójcza nad jeziorem! Służby na miejscu
Następny artykułHorror na drodze. Zginęła nastolatka