Reklama Toyota

Poważny wypadek. Samochód uderzył w drzewo. Wezwano Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

dh Adrian Urbański - JRG Chodzież

W sobotę 11 kwietnia o godzinie 15:02 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 11 pomiędzy Budzyniem a Podaniem. 

Po dojeździe służb na miejsce zastano busa marki Fiat Ducato około 10 metrów od jezdni w przydrożnym rowie, który uderzył w drzewo. Na skutek uderzenia w drzewo mocnemu uszkodzeniu uległ lewy przedni narożnik pojazdu. Kierujący oraz jego pasażer po dojeździe na miejsce znajdowali się w pojeździe. By uwolnić poszkodowane osoby strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Po wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przekazano je przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zdaniem lekarza konieczność było wezwanie na miejsce Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który poszkodowanego pasażera przetransportował do Specjalistycznego Szpitala w Pile. Kierowca natomiast został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Obydwie osoby poszkodowane w wypadku to mieszkańcy Chodzieży. Przez około dwie godziny droga była całkowicie zablokowana.

Siły i Środki pracujące na miejscu zdarzenia:

  • Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
  • Zespół Ratownictwa Medycznego
  • Policja
  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Chodzież
  • Ochotnicza Straż Pożarna Stróżewo

 

Poprzedni artykułHorror na drodze. Zginęła nastolatka
Następny artykułInterwencje strażaków. Cotygodniowy raport