Reklama Toyota

Uciekał policji, bo ma zakaz prowadzenia. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

Policjanci z wągrowieckiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli Citroena DS4. Kierujący samochodem widząc sygnały zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, który kontynuowali po drogach powiatu żnińskiego.

Powiadomieni o pościgu policjanci ze Żnina gotowi byli wspomóc wągrowieckich funkcjonariuszy. W okolicach miejscowości Tonowo/Wiewiórczyn w powiecie Żnińskim, prowadzący pościg stracili kontakt z uciekinierem.

Jednak po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Żnina. Mężczyzna został doprowadzony do wągrowieckiej komendy na dalsze czynności.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Żnina. Tłumaczył się, że chciał uciec, bo ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny pobrano również krew do analizy w związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem narkotyków.

Konsekwencje dla uciekającego przed patrolem policji są naprawdę poważne. Grozi mu kara do nawet 5 lat więzienia. Obligatoryjnie dostaje zakaz prowadzenia nawet na 15 lat. I dodatkowo może zostać ukarany grzywną. To że kierujący posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów, jest dodatkową okolicznością obciążającą.

Poprzedni artykułPijani bracia szarpali niepełnosprawnego mężczyznę. Jeden kopnął policjanta tak, że ten stracił przytomność
Następny artykułCo za akcja policji! Oliwka urodziła się bezpiecznie