Reklama samochody.pl

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym

W poniedziałek 6 kwietnia kilka minut przed godziną 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Wroniawy. 

Dyżurny niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz jeden zastęp strażaków ochotników z Wroniaw. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się sadza w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy jeszcze przed przybyciem strażaków opuścili zagrożony budynek i nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Strażacy w aparatach okładu oddechowego weszli do pomieszczenia „piwnica”, w którym znajdował się piec na paliwo oraz wygaszono ogień. W tym samym czasie podnośnik SHD-24 rozstawił się aby uzyskać dostęp do górnej części przewodu kominowego celem ugaszenia pożaru sadzy w użyciu prądu proszku gaśniczego.

Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi wyznaczona rota monitorowała wnętrze obiektu mieszkalnego pod katem dodatkowych zagrożeń w tym celu użyto kamery termowizyjnej Drager 9000 oraz detektora wielogazowego Altair 4 – wynik negatywny.

Właścicielowi budynku zalecono wszystkie pomieszczenia budynku.

 

Poprzedni artykułPożar stogu balotów oraz budynku gospodarczego
Następny artykułPłonął las. W akcji zastępy straży pożarnej z dwóch powiatów