Reklama Toyota

Poważny wypadek.Zderzenie dwóch samochodów. Są ranni

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej numer 438 pomiędzy miejscowościami Gałązki – Borzęciczki (gm. Koźmin Wielkopolski). Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło w piątek 27 marca 2020 roku o godzinie 16:14.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Koźmin Wielkopolski oraz OSP Borzęciczki. W działaniach uczestniczył także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie, który udał się na miejsce wypadku samochodem operacyjnym.

Po dojeździe zastępów straży pożarnej, Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na drodze wojewódzkiej doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jeden z uszkodzonych środków transportu wypadł poza obręb jezdni i zatrzymał się na pobliskim polu, natomiast drugi pozostawał na poboczu drogi. W momencie dotarcia pierwszej jednostki ochrony przeciwpożarowej na miejsce wypadku jeden z uczestników zdarzenia nadal pozostawał w pojeździe, ponieważ deformacja bryły uniemożliwiła mu samodzielną ewakuację. Druga z osób poszkodowanych w zdarzeniu przebywała w karetce pogotowia pod opieką ratowników medycznych. Droga wojewódzka została całkowicie zablokowana.

Strażacy zabezpieczyli teren działań  przystępując do wykonywania dostępu do osoby poszkodowanej pozostającej w pojedzie, celem ewakuacji mężczyzny do strefy bezpiecznej. Po usunięciu drzwi bocznych w pojeździe marki Daewoo Matiz kierujący w asyście służb ratunkowych opuścił uszkodzony środek transportu i został poddany dalszej diagnostyce. Decyzją kierownika Zespołu Ratownictwa Medycznego dwóch uczestników zdarzenia przetransportowano do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych celem dalszej obserwacji. W dalszej części działań w uszkodzonych samochodach odłączono akumulatory oraz zweryfikowano wycieki płynów eksploatacyjnych, których nie stwierdzono. Po zakończeniu czynności realizowanych przez funkcjonariuszy Policji z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej stwarzające zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Usuwanie skutków zdarzenia komunikacyjnego trwało łącznie 03 godziny i 19 minut.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski / JRG Krotoszyn

Zdjęcia: dh. Szymon Sikora OSP Koźmin Wielkopolski

Poprzedni artykułKompletnie pijany Ukrainiec uderzył volkswagenem w płot szkoły
Następny artykułPożar stropu w budynku mieszkalnym. W akcji trzy zastępy straży pożarnej