Reklama Toyota

Płonął garaż w budynku mieszkalnym. Spłonęło auto i wyposażenie garażu (ZDJĘCIA)

W poniedziałek 20 grudnia 2021 roku na ulicy Krotoszyńskiej w Gorzupii (gmina Krotoszyn) doszło do pożaru pomieszczenia garażowego w budynku mieszkalnym. Oprócz wyposażenia garażu spalił się również zaparkowany samochód osobowy. Na szczęści pożar nie rozprzestrzenił się na część mieszkalną, a żaden z domowników nie doznał obrażeń.

 

Zgłoszenie o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 12:16. Do zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostki OSP Krotoszyn, OSP Biadki i OSP Orpiszew.

Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się garaż w budynku mieszkalnym, wewnątrz znajduje się samochód osobowy. Pożar w momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej był w pełni rozwinięty, płomienie przez przepaloną bramę garażową wychodziły na dach obiektu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się samochód oraz wyposażenie garażu. Podjęte działania gaśnicze doprowadziły do szybkiej lokalizacji pożaru oraz minimalizacji strat pożarowych. Po stłumieniu ognia KDR polecił sprawienie podnośnika hydraulicznego celem dotarcia do ukrytych zarzewi ognia na drewnianej konstrukcji dachu. W tym celu rozebrano część poszycia dachowego, a nadpalone elementy konstrukcyjne dogaszono wodą. Obiekt na bieżąco monitorowano urządzeniami pomiarowymi. Nadpalone elementy wyposażenia garażu, które mogły stwarzać zagrożenie usunięto na zewnątrz i dogaszono. Wszystkie pomieszczenia w budynku również w części mieszkalnej oddymiono i przewietrzono, a ponowne wyniki pomiarów potwierdziły likwidację zagrożenia.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 8 minut.

Foto dzięki współpracy z portalem PKR24.PL  Sebastian Kalak

Poprzedni artykułTragedia. Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Zginął na miejscu
Następny artykułGroźny pożar sadzy w przewodzie kominowym. Trzy zastępy straży w akcji (ZDJĘCIA)