Reklama Toyota

Poranny pożar kotłowni w tartaku. Z pożarem walczyło 10 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

Dnia 12 czerwca 2022 roku,  w godzinach porannych  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie odebrało zgłoszenie o pożarze tartaku w miejscowości Krajenka. 

Dyżurny SKKP na miejsce zdarzenia skierował najbliższe zastępy ochotniczych straży pożarnych  oraz  z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Złotowie. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy po zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia przystąpiły do działań ratowniczych. W wyniku rozpoznania stwierdzono, iż pali się kotłownia przyległa do hali produkcyjnej. Działania straży pożarnej polegały na jednoczesnym gaszeniu źródła pożaru, jak również na obronie hali produkcyjnej. W toku prowadzonych działań ratowniczych, w tym również szeregu prac rozbiórkowych, ratownicy pożar zlokalizowali i ugasili.

W działaniach ratowniczych trwających  4 godziny zaangażowanych było 10 zastępów straży pożarniczych w obsadzie 42 strażaków z jednostek OSP Krajenka, OSP Augustowo – Głubczyn, OSP Podróżna, OSP Śmiardowo Krajeńskie, OSP Blękwit oraz JRG Złotów , Policja i pogotowie energetyczne.

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Jasiłek

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Poprzedni artykułCo za bestia. Wyrzucił psa z mieszkania na drugim piętrze (WIDEO)
Następny artykułOkropny wypadek. Kierująca citroenem nabiła się na zgrabiarkę. Zginęła na miejscu