Reklama Toyota

Kompletnie pijany Ukrainiec uderzył volkswagenem w płot szkoły

Wczoraj w sobotę 28 marca kilka minut przed godziną 22:00 do Wolsztyńskich Służb Ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie. 

Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w ogrodzenie Szkoły na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano dwa zastępy Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, jeden zastęp z OSP Kębłowo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję.

Po przybyciu pierwszych służb na miejsce zdarzenia zastano samochód volkswagen, który uderzył w ogrodzenie budynku szkolnego. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Nie było konieczności zabrania go do Wolsztyńskiego Szpitala.

Policjanci prewencji na miejscu zdarzenia ustalili, że 32-letni mężczyzna obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w obrodzenie Szkoły Podstawowej numer 5 w Wolsztynie. Świadek, który zgłaszał zdarzenie, przekazał informację, że od kierowcy wyczuwalny jest alkohol. Po przeprowadzeniu badania na miejscu, obawy świadka się potwierdziły. Kierowca wydmuchał 1,21 mgl co daje około 2,5 promila alkoholu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. W tej sprawie Wolsztyńscy Policjanci wstrzeli postępowanie, dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Poprzedni artykułSzok. W dobie walki z koronawirusem zgłosił trzy fałszywe alarmy bombowe w szpitalach
Następny artykułPoważny wypadek.Zderzenie dwóch samochodów. Są ranni