Pijany pirat drogowy zatrzymany. Mężczyźnie grozi więzienie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli interwencję wobec kierującego skodą mężczyzny, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że 42-latek siedzący za kierownicą skody był pijany. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawieni wolności.

Czytaj też – Kobieta rozbierała się na przystanku autobusowym (wideo)

Policjanci z drogówki na terenie gminy Blizanów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą mężczyznę. 42-latek w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością aż 103 km/h. Podczas kontroli funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kierowcy. 42-latek stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Aktualnie obowiązujące przepisy przewidują konieczność orzeczenia wobec nietrzeźwego kierowcy zakazu prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata (maksymalnie do 15 lat).

Czytaj też – Makabryczny wypadek. Nie żyje 2,5-letnie dziecko. Zostało zmiażdżone

Oczywiście kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, związane z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Czytaj też – Skatowane niemowlę trafiło do szpitala w Łodzi

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie na drogach. Uwaga kierowcy będącego pod wpływem alkoholu jest rozproszona, a jego reakcje opóźnione. Taka osoba nie potrafi właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia często „namawia” do brawury. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg i mogą być sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Jeśli piłeś – NIE JEDŹ! Bądź odpowiedzialnym kierowcą!

Jeśli widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę auta REAGUJ! Możesz w ten sposób uratować komuś życie.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail wielkopolskanasygnale112@wp.pl lub przez profil na facebooku wielkopolskanasygnale112 i twórz z nami portal wlkp112.pl

Poprzedni artykułPłonęła kotłownia w domu jednorodzinnym. Lokatorzy w porę opuścili budynek (zdjęcia)
Następny artykułKradzież. Mężczyzna zatrzymany za włamania do samochodów