Reklama Toyota

Co za lekkomyślność. Szli poboczem autostrady A2. Wcześniej Irakijczycy mieli kolizję

Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, Irańczyków umieszczono w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Funkcjonariusze Placówki SG w Kaliszu zatrzymali trzech nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Wpadli w ręce policjantów na autostradzie A2 podczas niebezpiecznej, pieszej wędrówki w pasie drogowym.

Funkcjonariusze SG z Kalisza przyjęli od konińskich policjantów trzech cudzoziemców, którzy nie mieli dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce. Przekazani obcokrajowcy zostali zauważeni przez policjantów podczas niebezpiecznej, pieszej wędrówki poboczem autostrady A2 na wysokości powiatu słupeckiego.

Z ustaleń policjantów wynikało, że cudzoziemcy podróżowali w kierunku Niemiec osobowym fordem, który brał udział w kolizji drogowej na autostradzie A2. Po tym zdarzeniu migranci, nie wiedząc gdzie się znajdują, pieszo oddalili się poboczem trasy A2 w kierunku zachodniej granicy Polski.

Dokonane sprawdzenia potwierdziły, że trzech cudzoziemców w wieku 24, 33 i 36 lat, to obywatele Iranu. Z uwagi na nielegalny pobyt w Polsce, cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, Irańczyków umieszczono w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Poprzedni artykułTragedia podczas cofania. Kierujący ciężarówką przejechał 81-latka na skuterze
Następny artykułGroźne zderzenie osobówki z ciężarówką w Wolsztynie (ZDJĘCIA)