Reklama samochody.pl

Ogromny pożar chlewni. W akcji strażacy z trzech powiatów [ZDJĘCIA + FILM]

Ochotnicza Straż Pożarna w Kiszkowie

W czwartek 16 kwietnia około godziny 21:17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu otrzymał zgłoszenie w postaci formatki, która zawierała, że pali się chlew po dawnym PGR. W środku budynku znajduje się pełno słomo oraz jest nie zamieszkały. 

Natychmiast na miejsce pożary zostały wysłane liczne siły i środki straży pożarnej z trzech powiatów (wągrowiecki, gnieźnieński oraz poznański). Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest już cały budynek gospodarczy o powierzchni około 2000m2, w którym znajduje się słoma i siano w balotach łącznie około 500 sztuk.

W pierwszej kolejności działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Do momentu potwierdzenia odłączenia prądu działania skupiły się na obronie budynku mieszkalnego (schładzanie powierzchni dachu) oraz obronie budynku nieczynnej gorzelni (schładzanie powierzchni dachu pokrytego papą) jednocześnie budując pierwszy punkt czerpania wody na rzece Wełna.

Po potwierdzeniu odłączenia prądu podano prądy wody z drabiny mechanicznej oraz dwóch prądów wody do wnętrza palącego się budynku.

Intensywność pożaru spowodowała zawalenie się konstrukcji dachu wraz z pokryciem eternitowym do wnętrza budynku przykrywając tym samym licznie tlące się bale słomy i siana uniemożliwiając tym samym skuteczne gaszenie oraz ich usunięcie przy pomocy ciężkiego sprzętu.

Podczas działań został zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki posiłek regeneracyjny oraz napoje dla strażaków biorących udział w działaniach.

Poprzedni artykułGroźny wypadek. Ranny motocyklista trafił do szpitala [ZDJĘCIA]
Następny artykułZderzenie dwóch samochodów osobowych