Reklama samochody.pl

Pożar pochłonął 5ha traw. Z żywiołem walczyło 11 zastępów straży (ZDJĘCIA)

11 maja 2023 roku kilka minut przed godziną 16. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymało zgłoszenie o pożarze trawy, na tz. „MORSIU” w miejscowości Skoki.

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdzono informację, ze zgłoszenia o pożarze kilkudziesięciu metrów. Niestety podmuch porywistego wiatru sprawiły, że ogień na suchej trawie i trzcinach zaczął bardzo szybko  się rozprzestrzeniać. Do działań skierowane zostały kolejne zastępy straży pożarnej.

Pożar miał miejsce na terenie trudno dostępnym (torfowiska, grzęzawiska) brak możliwości bezpośredniego dojazdu do miejsca pożaru dla pojazdów gaśniczych.

Po dojeździe dodatkowych zastępów w tym z JRG Wągrowiec pożarem objęte było około 5 ha nieużytków. W celu ugaszenia pożaru użyto tłumice oraz podano 3 prądy gaśnicze w natarciu, a linia gaśnicza była sukcesywnie przedłużane w celu dogaszenia. Zaopatrzenie wodne zorganizowane było z pobliskiej rzeki Mała Wełna.

W czasie działań w celu umożliwienia dojazdu samochodem SLRR i GLM usunięto barierki drogowe, które uniemożliwiały wjazd na pobliską ścieżkę pieszo-rowerową.

Na miejscu działań obecny był burmistrz MiG Skoki wraz z pracownikami, którzy zapewnili posiłek regeneracyjny oraz wodę pitną dla uczestników działań gaśniczych.

W działaniach udział brało 11 zastępów gaśniczych PSP i OSP.

Na miejscu działań obecny był patrol Policji.

opracowanie i zdjęcia: KP SP Wągrowiec

Poprzedni artykułAkcja strażaków na Warcie. Tonie łódź (zdjęcie i wideo czytelnika)
Następny artykułDramat nad jeziorem maltańskim. Znaleziono zwłoki mężczyzny