Reklama samochody.pl

Zderzenie dwóch pojazdów w okolicy Rakoniewic. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (zdjęcia, wideo)

Jedna osoba trafiła drogą lotniczą trafiła do szpitala, po wypadku dwóch samochodów na drodze krajowej numer 32 w powiecie grodziskim. Łącznie autami podróżowało dwanaście osób, w tym czwórka dzieci.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 4 czerwca około godziny 15:30. Wówczas to grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 32 w miejscowości Drzymałowo. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego, ochotników z Rakoniewic oraz trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego z Grodziska Wielkopolskiego, Wielichowa i Wolsztyna oraz dwa patrole policji.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z ustaleń policji wynika, że 64-letnia kobieta kierująca volkswagenem wyprzedzała kilka pojazdów. W momencie, gdy zrównała się z fiatem, jego kierowca 37-letni mężczyzna nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego podjęcia manewru i skręcił w lewo, doprowadzając do zderzenia z volkswagenem. Sprawca został ukarany mandatem – informuje portal wlkp112.pl Aleksandra Hoffmann z grodziskiej policji i dodaję, że całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

foto. Patryk Kaczmarek (wlkp112.pl)

Poprzedni artykułPijany kierowca wiózł dzieci autokarem. Żeby wyjechał w alkomat dmuchał trzeźwy kierujący 
Następny artykułKarygodne zachowanie kierowców. Straż nie mogła dojechać do pożaru, bo nie utworzono korytarza ratunkowego (wideo)