Reklama Toyota

Pożar zboża i ścierniska w Kobylnikach (ZDJĘCIA)

OSP Grodzisk Wielkopolski

Pożar zboża wybuchł, w sobotę 25 lipca, na polu w Kobylnikach koło Grodziska Wielkopolskiego. Słup dymu było widać w powiecie Wolsztyńskim w miejscowości Kębłowo. 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim około godziny 14:16 odebrał zgłoszenie o pożarze zboża w miejscowości Kobylniki powiat Grodzisk Wielkopolski. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Grodzisk Wielkopolski (GCBA,GBA), oraz po jednym zastępie ochotników z Grodziska Wielkopolskiego (GCBA) a także Gnina (GBA).

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar zboża oraz ścierniska. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej.

| POLECANE – Jechał wężykiem, przytarł autobus. 65-letni letni kierowca volkswagena był pijany (ZDJĘCIA, WIDEO)

Jak informuje Nasz portal mł.bryg. Marcin Nowak oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim – Przypuszczalną przyczyną wybuchu pożaru, była wada urządzenia kombajnu, który wykonywał prace polowe. Spaleniu uległo półtora hektara zboża oraz ścierniska.  

Poprzedni artykułPożar samochodu dostawczego w Pleszewie [ZDJĘCIA]
Następny artykułCztery zarzuty dla nietrzeźwego sprawcy kolizji