Pijany kierowca wiózł dzieci autokarem. Żeby wyjechał w alkomat dmuchał trzeźwy kierujący 

Pijany kierowca autokaru z dziećmi na pokładzie, jechał przez ponad pół godziny. Kontrola wielkopolskich inspektorów przerwała niebezpieczną jazdę. 

W trakcie koncertu finałowego 43. Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 2 czerwca, przy miejscowym domu kultury inspektorzy ITD skontrolowali osiem autokarów. W przypadku pojazdu ukraińskiego przedsiębiorcy, okazało się, że kierowca był pijany. Z kilkudziesięcioosobową grupą dzieci na pokładzie wiózł uczestników na festiwal.

W trakcie kontroli od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Kierowca wydmuchał niemal pół promila alkoholu.

Na podstawie analizy danych z tachografu udało się ustalić, że pijany kierowca jechał z dziećmi pod wpływem alkoholu przez 31 minut. Autokar był wyposażony w pokładowy alkomat, który umożliwiał uruchomienie silnika tylko przez trzeźwego kierowcę.

W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że autobus został uruchomiony przez drugiego kierowcę, który podczas kontroli była w autokarze. Pijany kierowca w trybie przyspieszonym trafił przed sąd.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Nie żyje kierowca forda. Jak doszło do tragedii? (ZDJĘCIA)
Następny artykułZderzenie dwóch pojazdów w okolicy Rakoniewic. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (zdjęcia, wideo)