Ogromne straty. Pożar wiaty w Lubiechowie. Ciągnik rolniczy spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

W środę 28 kwietnia, około godziny 19:15 dyżurny grodziskich strażaków otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Lubiechowo w gminie Kamieniec w powiecie grodziskim doszło do pożaru wiaty. 

| POLECANE – Poważny wypadek. 19-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. W akcji LPR (ZDJĘCIA,WIDEO)

Dyżurny niezwłocznie na miejsce pożary zadysponował dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego oraz ochotników z Kamieńca, Konojadu oraz Kotusza. Jeszcze zanim jednostki dojechały na miejsce dym było widać z kilkunastu kilometrów. Gdy pierwsze zastępy dojechały na miejsce zastano pożar wiaty, w której znajdowały się dwa ciągniki rolnicze oraz drewno i inny sprzęt. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Jednym z ciągników jeszcze przed rozprzestrzenieniem się ognia właściciel zdążył wyjechać z garażu.

Jak informuje Nasz portal Kierujący Działaniami Ratowniczymi prosto z miejsca pożaru – Jeden ciągnik spłonął doszczętnie. W środku również znajdowało drewno, które uległo spaleniu. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej podczas prowadzonych prac w garażu. Straty oszacowano na  120 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułWypadek dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby ranne w tym dziecko
Następny artykułMężczyzna spadł z drabiny. Doznał urazu nogi. W akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego