Za kilka dni obchodziłby 105 urodziny. Nie żyje najstarszy mieszkaniec gminy Gostyń

Do  redakcji portalu Gostyn24.pl dotarła wczoraj smutna wiadomość. Zmarł najstarszy mieszkaniec gminy Gostyń i jeden z najstarszych mężczyzn w Polsce. Za kilka dni obchodziłby 105 urodziny.

O śmierci pana Antoniego poinformowała w smutku pogrążona rodzina. W klepsydrze pogrzebowej, zamieszczonej w portalu Gostyn24.pl czytamy

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 02.01.2023 w wieku 105 lat zmarł nasz kochany ojciec, teść, dziadek i pradziadek”

Informacje o śmierci najstarszego mieszkańca gminy Gostyń z ogromnym smutkiem przyjął burmistrz Gostynia Jerzy Kulak

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci pana Antoniego. Miałem zaszczyt kilkukrotnie odwiedzić pana Mostowego w ostatnich latach. Mimo poważnego wieku, na co dzień otoczony był kochającą rodziną. Był osobą radosną, radzącą sobie z trudnościami, do tego zainteresowaną sprawami lokalnymi. I takim pozostanie na zawsze w pamięci.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 roku w Bodzewku. Pochodził z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął walcząc w I wojnie światowej. Pan Antoni w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pracował w majątku rolnym, także w trakcie II wojny światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w Państwowe Gospodarstwo Rolne, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy przeszedł na emeryturę.

Pan Antoni w 1946 roku zawarł związek małżeński z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci – 3 córki i 1 syna. W 1993 roku rodzina przeprowadziła się do Gostynia. W 2014 roku, w wieku 94 lat zmarła żona pana Antoniego.

Receptą na długowieczność pana Antoniego, był umiar w życiu. Nigdy nie palił tytoniu, często się uśmiechał.

Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek 09.01.2023 o godz. 11.00 w kościele p.w. Ducha Św. w Gostyniu. Złożenie trumny do grobu nastąpi po Mszy Św.na cmentarzu w Gostyniu. Różaniec w kaplicy przy szpitalu w sobotę i niedzielę o godz. 19.00

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje z powodu utraty ukochanej osoby!

Poprzedni artykułStraszne. Dzieci straciły ojca w wypadku. 42-latek zginął na miejscu (zdjęcia)
Następny artykułW Pile zakończył się IV etap budowy nowego budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (ZDJĘCIA)