Reklama samochody.pl

Nagłe zatrzymanie krążenia u mężczyzny. Udana akcja ratunkowa służb

Foto poglądowe

Do zdarzenia doszło w środę 5 maja 2021 roku, według zgłoszenia w jednej z gostyńskich hal sportowych doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia u mężczyzny.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG w Gostynie, czynności prowadził również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Po przybyciu służb we wskazane miejsce stwierdzono brak czynności życiowych u dorosłego mężczyzny. Strażacy, którzy zjawili się jako pierwsi przejęli mężczyznę od osoby postronnej i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową z wsparciem defibrylatora AED. Po kilkunastu minutach walki o życie człowieka czynności życiowe powróciły. Osoba została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego przybyłemu na miejsce, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

”Zdarzenie po raz kolejny pokazuje jak ważna jest dobra współpraca służb ratowniczych. Wspólny cel, jakim był uratowanie ludzkiego życia, został osiągnięty, dlatego wszystkich ratownikom, bez względu na kolor munduru, należą się najwyższe słowa uznania!” – pisze  kpt. Nyczka M.

Poprzedni artykułZwłoki 20-latki w mieszkaniu na Grunwaldzie. Zarzuty usłyszała kobieta, która dała jej narkotyki
Następny artykuł19-latek stracił prawo jazdy. Jechał pijany. Uprawnienia miał dopiero osiem miesięcy