Reklama Toyota

Potrącił i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci z gostyńskiej komendy ustalili i zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o potrącenie 13-letniej rowerzystki, kierowanie bez uprawnień, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Dziewczynka doznała niegroźnych obrażeń ciała. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 20 września br. około godziny 19.00 w Pogorzeli na skrzyżowaniu ulicy Rycerskiej z ulicą 56 Pułku Piechoty. Nieznany kierujący samochodem osobowym potrącił 13-letnią rowerzystkę po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście dziewczynka doznała niegroźnych obrażeń ciała.

W trakcie oględzin miejsca gdzie doszło do zdarzenia policjanci ujawnili odłamki karoserii pojazdu. Z relacji świadków wynikało, że był to mały samochód. Dzięki tym danym mundurowi w krótkim czasie wpadli na trop 41-letniego mieszkańca gminy Pogorzela. Mimo, że mężczyzna próbował się ukryć przed policjantami jeszcze tego samego wieczoru został zatrzymany. Był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a Microcar którym doprowadził do potrącenia, ukrył w garażu u najbliższych.

41-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Poprzedni artykułKoszmarna śmierć w pracy. Operator kombajnu zahaczył o linię wysokiego napięcia. Zabił go prąd
Następny artykułKierowca ambulansu wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. Jechał… po pacjentów do dializy