Straszne. Dzieci straciły ojca w wypadku. 42-latek zginął na miejscu (zdjęcia)

Mężczyzna zginął na miejscu, a dwójka dzieci trafiła do szpitala.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 3 stycznia około godziny 15:00 na drodze krajowej numer 19 łączącym Rychtal i Mroczeń w powiecie kępińskim.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym jednocześnie przystąpiono do ewakuacji i resuscytacji osoby uwięzionej u której stwierdzono brak oddechu. Przybyłe na miejsce zdarzenia zespoły pogotowia ratunkowego ratownicy medyczni przystąpili do medycznych czynności ratunkowych.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania ciągu pojazdów. Kierujący oplem 42-letni mężczyzna, aby uniknąć zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem wrócił na swój pas ruchu i wtedy najprawdopodobniej ,,chwycił pobocze’’, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mimo podjętej reanimacji, mężczyzna zmarł. Podróżujące z nim dzieci (6-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec) z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Na miejscu pracowały dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie, Ochotnicy z OSP Rychtal, OSP Trzcinica, OSP Piotrówka (po jednym zastępie), dwa zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz prokuratur.

Foto. OSP Rychtal,OSP Trzcinica i KPP Kępno

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek na S5. Policja poszukuje świadków
Następny artykułZa kilka dni obchodziłby 105 urodziny. Nie żyje najstarszy mieszkaniec gminy Gostyń