Reklama samochody.pl

Szaleniec strzelał z wiatrówki do ludzi na chodniku. Policjanci musieli wyłamać drzwi do mieszkania (ZDJĘCIA)

Wschowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który strzelał z wiatrówki do ludzi idących chodnikiem

Wschowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który strzelał z wiatrówki do ludzi idących chodnikiem. Mężczyzna groził śmiercią różnym osobom. Po siłowym wejściu do mieszkania policjanci zabezpieczyli broń oraz wiatrówkę. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 lipca. Dyżurny wschowskiej policji dostał niepokojącą informację o tym, że w jednej z okolicznych miejscowości z okna budynku ktoś strzela do osób przechodzących chodnikiem.

Patrol policji natychmiast pojechał na miejsce. Mundurowi ustalili, że osoba strzelała do przechodniów z okna jednego z mieszkań. Na szczęście nikt nie został postrzelony. – Okazało, że osoba, która strzelała wcześniej groził śmierciom sąsiadom i rzucała butelkami w zaparkowane pojazdy uszkadzając jeden z nich – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Policjanci poszli do mieszkania, z którego padały strzały. Drzwi były zamknięte, a w środku znajdował się mężczyzna, który nie chciał wpuścić funkcjonariuszy. – Biorąc pod uwagę niebezpieczne zachowanie agresora policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania – mówi kom. Piwowarska

Po wyłamaniu drzwi policjanci zatrzymali 37-latka. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Kryminalni zabezpieczyli trzy przedmioty przypominające broń palną krótką oraz wiatrówkę sprężynową.

Po przesłuchania pokrzywdzonych i świadków, wschowska prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o areszt 37-latka. Sąd tymczasowo aresztował niebezpiecznego mężczyznę.

Poprzedni artykułRutkowski będzie jeździł pancernym ważącym 10 ton TUR-em za 3 mln zł (FILM, ZDJĘCIA)
Następny artykułOgólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych Zakrzewo 2021 już jutro!