Reklama samochody.pl

Swarzędz. Udało mu się ukrywać aż 18 lat

Policjanci z kryminalni z komendy w Poznaniu zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania aż 18 lat. W ubiegłym tygodniu został namierzony i wpadł w ręce stróży prawa w Swarzędzu. Odbywa już karę 14 miesięcy więzienia.

Przed kilkoma dniami policjanci z Poznania zatrzymali poszukiwanego 42-letniego mężczyznę. Wystawiony był za nim list gończy. Namierzyli go policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Skazany ukrywał się od 18 lat. Był poszukiwany był za kradzieże z włamaniami. Miał do odbycia karę 14 miesięcy więzienia.

Dodatkową trudnością w poszukiwaniach był fakt, że 16 lat temu zniknął bez śladu. Policjanci podejmowali liczne próby jego odnalezienia. Prowadzili dokładne rozpoznania, zdobywali kolejne informacje. Wszystkie ustalenia oraz tropy wnikliwie sprawdzali, jednak bez żadnego przełomu sprawie.

Po pewnym czasie pojawiły się również przypuszczenia, że mógł wyjechać do Wielkiej Brytanii, ale kiedy to się nie potwierdziło, kryminalni ponownie skupili swoją uwagę na poszukiwaniach w kraju.

Niestety mężczyzna im to skutecznie utrudniał, chociażby dlatego, że jak się okazało od 2007 roku nie wyrobił sobie nowych dokumentów tożsamości oraz nie utrzymywał kontaktów z bliskimi.

Przez te wszystkie lata nie był też pracownikiem żadnej firmy, jak również najemcą lokalu.

Pomimo tego, policjantom nie brakowało zapału i determinacji w poszukiwaniach.

Po wielu latach nastąpił zwrot w sprawie. Policjanci operacyjnie ustalili miejsce jego aktualnego przebywania. Był to Swarzędz.

Kiedy przyjechali na miejsce podejrzany początkowo zaprzeczył mundurowym, aby był osobą, której szukają, jednak po krótkiej rozmowie przyznał się, że jest poszukiwany.

42-latek po czynnościach został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Poznaniu, gdzie spędzi najbliższe 14 miesięcy za popełnione przestępstwa.

Poprzedni artykułZłodziejska para nakradła w markecie w Pile na 6,7 tys. zł
Następny artykułSyn sadysta znęcał się nad rodzicami. Trafił za kraty