Reklama Toyota

Syn sadysta znęcał się nad rodzicami. Trafił za kraty

Policjanci pilnie pojechali się na interwencję do mieszkania w jednej z miejscowości pod Wągrowcem. Na miejscu zatrzymali 22-latka, który znęcał się nad swoimi rodzicami. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Przed kilkoma dniami, policjanci udali się do jednej z miejscowości w gminie Wągrowiec. Ze zgłoszenia wynikało, że pijany syn zagraża swoim rodzicom.

Interweniujący policjanci obezwładnili 22-latka. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał około 1,6 promila alkoholu. Prowokował awanturę chcąc pobić swojego ojca.

Został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Wągrowcu, gdzie wytrzeźwiał, a śledczy przyjęli od pokrzywdzonych zawiadomienie o przestępstwie.

Syn sadysta od około roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem oraz matką. Pijany prowokował do bójek, wyzywał słowami wulgarnymi szarpał za ubranie. Biegał po domu z nożami. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał prokuratorowi podstawę do sformułowania wniosku o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Znęcanie to problem

Opisywana powyżej interwencja nie jest jednostkowa. Od początku roku Sąd Rejonowy w Wągrowcu wobec sprawców przestępstw na wniosek prokuratury zastosował 16 aresztów wobec podejrzanych o przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu drugiej osoby – jej życiu, zdrowiu, znęcaniu się fizycznemu czy psychicznemu.

Wśród zatrzymanych i aresztowanych 16 podejrzanych sprawców przestępstw, 15 z nich to mężczyźni, jedna to kobieta. W 4 prowadzonych postępowaniach podejrzany sprawcy znęcali się nad rodziną, w tym nad małoletnimi dziećmi. W trzech postępowaniach aresztowani podejrzani sprawcy w wieku 22, 23 i 24 lat znęcało się nad swoimi rodzicami.

Pokrzywdzeni doświadczali różnych zachowań ze strony podejrzanych. Od poniżania i przemocy psychicznej, poprzez groźby (również z użyciem niebezpiecznego narzędzia np. nóż), po przemoc fizyczną – naruszenie nietykalności, zmuszanie do określonego zachowania, a nawet narażenie na utratę życia i zdrowia.

Poprzedni artykułSwarzędz. Udało mu się ukrywać aż 18 lat
Następny artykułZbigniew C. To on zabił niewinne dziecko. Mężczyzna leczył się neurologicznie