Reklama samochody.pl
Wielkopolska 112 » Poznańtitle_li=Wiadomości » Dwóch mężczyzn zatrzymanych tuż po kradzieży aluminiowych felg. Grozi im kara do 10 lat więzienia

21 stycznia, 2021

Dwóch mężczyzn zatrzymanych tuż po kradzieży aluminiowych felg. Grozi im kara do 10 lat więzienia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku, tuż po kradzieży 21 felg aluminiowych z terenu firmy w Luboniu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie warte kilka tysięcy złotych, a sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami.

Na początku października ub. r. kryminalni z poznańskiej komendy otrzymali informacje o tym, że na terenie Lubonia dochodzi do kradzieży z włamaniami do lokalnych firm. 27 października ub. r., kiedy pełnili służbę w tym rejonie, w godzinach nocnych zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nerwowo się zachowywali. W pośpiechu chowali towar do samochodu, więc policjanci postanowili to sprawdzić.

Okazało się, że chwilę wcześniej mężczyźni przecięli ogrodzenie, weszli na teren przedsiębiorstwa i zabrali z regału znajdującego się na zewnątrz budynku 21 sztuk felg aluminiowych od terenowych, samochodów osobowych. Następnie skradziony łup zapakowali do Opla Vectra.

Kiedy złodzieje planowali szybko odjechać z miejsca przestępstwa, plany pokrzyżowali im policjanci, którzy zatrzymali ich na gorącym uczynku, tuż po kradzieży. Wartość skradzionego mienia, które w całości odzyskali funkcjonariusze, została wyceniona na kilka tysięcy złotych.

Okazało się, że pierwszy z zatrzymanych sprawców to 45-latek z Plewisk, który już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa, a kradzież której się dopuścił popełniona została w multirecydywie.  Dodatkowo po sprawdzeniu innych spraw, policjanci udowodnili mu jeszcze inne przestępstwo. Kilka dni wcześniej wykręcił akumulator z pojazdu, który stał na firmowym parkingu w tym samym mieście.

Drugi z mężczyzn to 44-latek z Nowego Miasta w Poznaniu, który również znany był policjantom z wcześniejszych spraw kryminalnych. Obydwoje z mężczyzn usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniami za co grozi im kara do 10 lat więzienia.

Marta Mróz/KMP Poznań

 

 

Polecane