Pobili 16-latka i zabrali mu kurtkę. Myśleli, że ją ukradł

Policjanci z komendy w Gostyniu zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy pobili 16-latka, a następnie ukradli mu kurtkę wartą 1500 złotych. Za popełnione przestępstwo może grozić im kara nawet do 15 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, na ul. Łącznikowej w Gostyniu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy stał z koleżanką podeszło do nich trzech mężczyzn. Dwóch z nich uderzyło 16-latka w głowę i brzuch po czym kazali nastolatkowi oddać kurtkę. Gdy ten zrobił to co kazali mu napastnicy, jeden z nich ponownie uderzył 16-latka w twarz. Po tym sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci kryminalni już następnego dnia po złożeniu zawiadomienia przez rodzica 16-latka wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 la i 27 lat z powiatu gostyńskiego.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej w Gostyniu, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Wyjaśnili, że byli przekonani, że małoletni ukradł wcześniej kurtkę ich koledze. Przyznali, że w chwili zdarzenia byli pijani. Za popełnione przestępstwo grożą im kary do 15 lat więzienia.

Decyzją prokuratora obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 metrów, zakazem kontaktowania z pokrzywdzonym we wszelki sposób oraz obowiązkiem wpłaty poręczenia majątkowego, każdy w kwocie 1500 złotych.

Poprzedni artykułSamochód rozerwany na dwa kawałki. To cud, że nie ma śmiertelnych ofiar
Następny artykułJutro tłusty czwartek, a Lidl wycofuje pączki i w dodatku je rozda