Jutro tłusty czwartek, a Lidl wycofuje pączki i w dodatku je rozda

Tłusty czwartek już jutro, 8 lutego. Tymczasem Lidl ze swoje oferty wycofuje partię pączków i wyjaśnia dlaczego to robi. Co ważne, z pewnością się nie zmarnują.

Pączki jagodowe nie trafią do sprzedaży w sieci Lidl. Jak informuje sieć marketów na taki krok zdecydowano się z uwagi na niespełnienie przez dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadzenie sieci w błąd co do składu dostarczonego produktu.

Z tych względów została podjęta decyzja o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym.

Jak informuje Lidl, bezpieczeństwo oraz zaufanie klientów stanową dla najwyższą wartość. Aktualnie w tegorocznej ofercie sklepów nie ma propozycji pączków dla wegan.

Lidl Polska jako firma społecznie odpowiedzialna, przywiązuje dużą wagę do zapewnienia wysokiej jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów spożywczych. Działalność operacyjną buduje w oparciu o strategię CSR, koncentrującą się na sześciu obszarach, są to: promocja zdrowia, zaangażowanie w dialog, uczciwe działanie, ochrona zasobów i klimatu oraz poszanowanie bioróżnorodności.

W dodatkowym komunikacie Lidl informuje, że pączki jagodowe się nie zmarnują. – Pączki o smaku jagodowym trafią m.in. do podopiecznych wybranych instytucji pożytku publicznego oraz będą rozdawane jako darmowy poczęstunek w wybranych lokalizacjach. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Tłustego Czwartku i zapoznania się z naszą ofertą pączków – informuje Lidl.

Poprzedni artykułPobili 16-latka i zabrali mu kurtkę. Myśleli, że ją ukradł
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Renault zmiażdżone przez ciężarówkę (ZDJĘCIA)