Reklama Toyota

Płonął budynek gospodarczy w Zębowie. Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

W dniu 21 listopada 2021 roku o godz. 15:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w zwartej zabudowie gospodarstwa w miejscowości Zębowo gm. Lwówek.

Dyżurny nowotomyskich strażaków do działań zadysponował zastęp gaśniczy GCBA-Rt i drabinę mechaniczną SD 30 z JRG Nowy Tomyśl oraz jednostkę OSP Lwówek, OSP Bolewice, OSP Zębowo i OSP Linie. P

o przyjeździe pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego, paliła się słoma składowana na poddaszu, a zagrożone były znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie kolejne budynki gospodarcze, na miejscu panowało silne zadymienie. W budynku nie znajdowały się zwierzęta.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się słomę na poddaszu oraz jednego prądu wody w obronie na sąsiednie budynki gospodarcze.

Następnie przy użyciu wentylatorów nadciśnieniowych oddymiono poddasze budynku oraz cały teren posesji. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania polegały na sukcesywnym wyrzucaniu nadpalonej słomy z poddasza na zewnątrz budynku oraz dogaszeniu jej. Usunięto również nadpalone elementy konstrukcji budynku.

W działaniach wykorzystano ładowacz, przy pomocy którego dogaszoną słomę wywieziono na pobliskie pole. Łącznie w działaniach udział brało 7 zastępów oraz 37 strażaków.

Poprzedni artykułGang sprzedawał lewe zaświadczenia o szczepieniach. Zatrzymano już 11 osób (FILM, ZDJĘCIA)
Następny artykułUczeń wyskoczył z okna w ostrowskim liceum. Trafił do szpitala