Reklama samochody.pl

Pożar kurnika w Mnichowie. Żywcem spłonęły jednodniowe pisklęta gęsi (ZDJĘCIA)

Do pożaru doszło 26 maja br., przed godziną 13:00 w miejscowości Mnichowo, gm. Gniezno. Według zgłoszenia pożarem objęty był kurnik. 

Dyżurny SK KP w Gnieźnie na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponował zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie  (JRG) tj. GBA-Rt 2,5/25, SD-37 oraz SLRr, a także zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z Mnichowa (GLBA 1/16, GLBA 0,5/20 z przyczepką do zaopatrzenia wodnego  – jednostka pompowa), Strzyżewa Smykowego (GBM 2/8) oraz Czerniejewa (GBA-Rt 2,5/20). Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się część budynku gospodarczego, w którym przechowywano 30 jednodniowych gęsi oraz znajdujące się przed budynkiem drewno opałowe w ilości ok. 4 metrów sześciennych. Przed przybyciem zastępów właściciel posesji odłączył dopływ energii elektrycznej do budynku. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza budynku oraz na palące się drewno. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozgarniania sterty drewna za pomocą ładowarki teleskopowej oraz prac rozbiórkowych pokrycia dachu w celu dotarcia do zarzewi ognia. Zaopatrzenie wodne zorganizowano w oparciu o pobliski hydrant nadziemny.

W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek gospodarczy oraz część składowanego na opał drewna. Zginęły również wszystkie jednodniowe pisklęta gęsi. W trwających 3 godziny i 26 minut działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brało 7 zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu gnieźnieńskiego w sile 25 strażaków.

Tekst i zdjęcia: KP PSP Gniezno.