Reklama Toyota

Pożar poddasza budynku domu seniora w pałacu w Dakowach Mokrych. 18 osób zostało ewakuowanych (ZDJĘCIA, WIDEO)

foto. Patryk Kaczmarek - wlkp112.pl

W dniu 20 maja 2022 roku o godz. 18.48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze kalenicy poddasza budynku domu seniora (Pałac) w miejscowości Dakowy Mokre. 

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano słabo rozwinięty pożar kalenicy poddasza. Pożar powstał w nieużytkowej części budynku pomiędzy sufitem właściwym a konstrukcją dachu, na szczęście pożar został szybko przytłumiony przez pracowników obiektu przy pomocy gaśnic proszkowych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu żarzącej się konstrukcji dachu przy pomocy jednego prądu wody, pomocy przy ewakuacji pensjonariuszy (łącznie ewakuowano 18 osób, z czego 7 osób chodzących i 11 osób o ograniczonej zdolności poruszania się). Ze względu na wiek i stan, w celu przebadania na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego. Przebadane osoby nie wymagały udzielenia pomocy. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu pomieszczeń w okolicy miejsca zdarzenia pod kątem występowania zarzewi ognia oraz gazów pożarowych.

Po stwierdzeniu braku zagrożeń kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o powrocie pensjonariuszy na prawe skrzydło budynku, w którym nie prowadzono działań. Na zakończenie działań dach zabezpieczono plandeką.

Poprzedni artykuł30-letni Gruzin spowodował groźnie wyglądający wypadek w Wolsztynie. Został ukarany mandatem w wysokości 1100 złotych (ZDJĘCIA)
Następny artykułUwaga ostrzeżenie! W Wielkopolsce pojawią się burze