Reklama Toyota

Awaryjne lądowanie samolotu w Bolewicach. Maszyna leżała kołami do góry (ZDJĘCIA)

W dniu 24 kwietnia 2022 roku o godz. 16:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu szybowca na polu w miejscowości Bolewice, brak osób poszkodowanych.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp ratownictwa technicznego i samochód rozpoznawczo ratowniczy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz zastęp z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Bolewicach.

Po przyjeździe pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia zastano samolot ultralekki Pipistrel Sinus na przydrożnym polu po kapotowaniu (leżący kołami do góry). Pilot samodzielnie opuścił kabinę bez widocznych urazów, a następnie odmówił udzielenia przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Następnie zabezpieczył samolot przed ewentualnym wyciekiem reszty paliwa oraz odłączył akumulator.

Jak wynika z przekazanych informacji przez pilota, w trakcie lotu zabrakło paliwa i musiał wykonać awaryjne lądowanie. Świeżo zaorane pole było zbyt miękkie do bezpiecznego wykonania tego manewru i do szło do oberwania przedniego koło, co skutkowało przewróceniem samolotu o 180 stopni w osi wzdłużnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu prowadzonych czynności przez Policję.

Poprzedni artykułTragedia.45-latek wszedł na przęsło mostu i spadł. Mężczyzna zginął
Następny artykułPożar lasu w miejscowości Jabłonka Stara – ćwiczenia lasy 2022 (ZDJĘCIA)