Reklama Toyota

Okropne morderstwo. 18-latek zamordował kota młotkiem. Przyznał się do winy

Oborniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości powiatu obornickiego mężczyzna zabił kota. Policjanci priorytetowo podeszli do tej bulwersującej sprawy, czego efektem było ustalenie, a następnie zatrzymanie 18-latka, podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia.

W miniony czwartek, tj. 7 września około godziny 21:00 do obornickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca w nocy z 6/7 września br. poprzez uderzeniem młotkiem kota w głowę dokonał jego uśmiercenia.

Na miejsce niezwłocznie udał się funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego, który w trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia zauważył mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Policjant udaremnił ucieczkę jednemu z podejrzanych.

Podczas sprawdzania terenu, przy jednej z posesji policjanci zauważyli martwego kota. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli truchło zwierzęcia do badań. W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o zabicie zwierzęcia.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia. 18-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności, zakazu posiadania zwierząt na okres 5 lat oraz zapłaty w wysokości 5 tyś zł. na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Nie ma i nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto ma informacje bądź jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami powinien poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

Poprzedni artykułKoszmar kur niosek na fermie w Wielkopolsce. Padają w cierpieniach. Sprawa trafiła do prokuratury (FILM +18)
Następny artykułGroźny wypadek dwóch samochodów w Obornikach. Trzy osoby ranne (ZDJĘCIA)