Reklama samochody.pl

Mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Grozi mu dwa lata więzienia

Zarzutami kierowania w stanie nietrzeźwości skończy się niebezpieczna eskapada 54-letniego kierowcy, który mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie kierował samochodem. Daleki od ideału sposób parkowania zwróciły uwagę przypadkowego obserwatora. Dzięki jego natychmiastowej reakcji kierowca poniesie odpowiedzialność za swój bezmyślny czyn. Może on trafić nawet na 2 lata do więzienia.

Z pewnością nie takiego obrotu sprawy spodziewał się 54-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który w minioną sobotę, w samo południe wybrał się do miasta by sprawdzić czy nie stał się szczęśliwym wygranym w loterii. Zamiast trafionej gotówki, mężczyzna „wygrał” podróż radiowozem.

| POLECANE – Makabryczny wypadek. Zginął motocyklista, pasażerka ma urwaną nogę i walczy o życie. Staranował ich kierowca toyoty (ZDJĘCIA)

Mężczyzna został zatrzymany dzięki mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który stojąc na parkingu przy ul. Sienkiewicza w Jarocinie, zwrócił uwagę na dość niezręczne próby zaparkowania pojazdu przez kierowcę Skody Fabia. Gdy siedzący za kierownicą skody w końcu „ustawił” auto, mężczyzna podszedł do niego by sprawdzić czy kierowca nie potrzebuje jakiejś pomocy.

Kiedy kierowca otworzył drzwi, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego natychmiast wyczuł woń alkoholu unosząca się wewnątrz pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki skody. Kierowca auta nie zamierzał jednak odpuścić i usiłował odebrać kluczyki. Ostatecznie jednak został przytrzymany i przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi Policji.

Policjanci przeprowadzili na miejscu pierwsze badana stanu trzeźwości zatrzymanego 54-latka. I choć niewiele rzeczy jest w stanie zaskoczyć mundurowych, to zawartość ponad 3 promili alkoholu w organizmie kierującego pojazdem, nadal potrafi wprowadzić w osłupienie.

Zatrzymany kierowca zakończył swoją eskapadę jako pasażer radiowozu. Po przewiezieniu do komendy policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Przez co najmniej trzy najbliższe lata mężczyzna nie będzie mógł siadać za kierownica pojazdu mechanicznego. Sąd, który będzie rozpatrywał jego sprawę, za popełnione przestępstwo może orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.

| POLECANE – Wypadek. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Ranna kobieta w ciąży (ZDJĘCIA)

Mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który nie pozostał obojętny na skrajną bezmyślność pijanego kierowcy, dziękujemy za natychmiastową reakcję.

Przypominamy też, że pijani kierowcy stanowią na drogach śmiertelne zagrożenie. Dlatego jeśli jesteśmy świadkami kierowania samochodem przez osobę, która wcześniej piła alkohol – reagujmy. Informujmy o takim fakcie Policję. W ten sposób możemy uratować czyjeś życie.

KPP Jarocin

Poprzedni artykułPotrącenie rowerzystki. Sprawca ukarany mandatem
Następny artykułMłody kierowca Ibizy wjechał w zaparkowany przed posesją samochód (ZDJĘCIA)