Reklama samochody.pl

40-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Mundurowi w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli blisko 50 gramów marihuany

Posiadanie narkotyków zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabronione. Sposoby, które wykorzystują osoby, aby ukryć narkotyki potrafią być nietuzinkowe. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwie osoby, które posiadały amfetaminę oraz marihuanę o łącznej ilości ponad 90 gramów.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością gospodarczą w ramach realizacji innej sprawy dokonali przeszukania jednego z mieszkań na terenie Piły. W trakcie czynności ujawnili zamknięty sejf. Właścicielem okazał się 40-letni mężczyzna, który w jego wnętrzu ukrył blisko 50 gramów marihuany oraz ponad trzy i pół tysiąca złotych w gotówce. Policjanci zabezpieczyli ujawnione pieniądze na poczet przyszłej kary 40-latka.

Następnego dnia pilscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Pilanin posiadał przy sobie trzy gramy amfetaminy. Funkcjonariusze dokonali także przeszukania jego miejsca zamieszkania, gdzie w nóżce od komody przygotowana była specjalna skrytka. W jej wnętrzu mężczyzna ukrył następne narkotyki w ilości ponad 40 gramów.

Obaj pilanie zostali zatrzymani, a posiadane przez nich narkotyki zabezpieczone. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie substancji psychotropowych lub środków odurzających przewidywana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułZnaleźli w lesie szczenię, myśleli, że to pies, a to był… wilk
Następny artykułTragedia w Kaliszu. Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg