Reklama samochody.pl

Małżeństwo z Leszna oszukiwało ludzi z całej Polski

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli dochodzenie przeciwko młodemu małżeństwu z Leszna. Para wystawiała na sprzedaż internetową towary, których w rzeczywistości nie posiadała, pobierając zaliczki od osób z całej Polski. Do leszczyńskiej prokuratury skierowano już akt oskarżenia.

Policjanci zajęli się sprawą, kiedy do leszczyńskiej komendy zaczęły docierać informacje o tym, że małżeństwo z Leszna wystawia na portalach internetowych i społecznościowych na sprzedaż różnego rodzaju towary. Pobierali za nie opłaty, ale nie wysyłając ich do klientów.

Para oferowała do sprzedaży między innymi płyty gramofonowe, książki, gry planszowe, figurki oraz zegarki. W ten sposób działali w ciągu trzech miesięcy ubiegłego roku, prawdopodobnie znajdując sobie sposób na stałe źródło dochodu.

Zanim jeszcze „biznes” małżonków rozkręcił się na dobre, policjanci ustalili osoby pokrzywdzone z terenu całego kraju i przesłuchali je.

Przesłuchali także podejrzanych, 27-letnią kobietę i 31-letniego mężczyznę. Usłyszeli zarzuty popełnienia siedmiu oszustw na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. W sprawie zapewne byłoby więcej osób pokrzywdzonych, jednak sprawcy w trakcie prowadzonego dochodzenia dotarli do części z nich i naprawili wyrządzoną szkodę, oddając przelane im pieniądze.

Ostatecznie w sprawie pozostało siedem osób pokrzywdzonych przez działalność Leszczynian, na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili wolę dobrowolnego poddania się karze. Policjanci skierowali już do leszczyńskiej prokuratury akt oskarżenia przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Grozi im do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułUkradł rower 11-latka. Szuka go policja. Rower był prezentem dla dziecka
Następny artykułZamordował żonę i teściową i spalił dom. Ukrył się i nożem chciał zabić policjanta (FILM)