Reklama Toyota
Wielkopolska 112 » Lesznotitle_li=Wiadomości » Ukrywali się przed policją. Dopadła ich sprawiedliwość

28 stycznia, 2021

Ukrywali się przed policją. Dopadła ich sprawiedliwość

Leszczyńscy policjanci w minionych dniach zatrzymali czterech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jeden z nich przez trzy lata ukrywał się przed organami ścigania za zachodnią granicą, inny zdecydowanie krócej, za to w szafce swojej meblościanki.

W minionych dniach policjanci z Leszna natrafili na trop czterech osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Byli to mężczyźni w wieku od 22 do 43 lat, mieszkańcy regionu leszczyńskiego.

Jeden z nich na trzy lata zaszył się na terenie Niemiec. Wobec niego został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Kryminalni ustalili, że w ostatnim czasie wrócił on do Polski. W miniony weekend policjanci zatrzymali 40-latka, który ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie Leszna. Już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę ponad 3 lat pozbawienia wolności m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Kolejny z „pechowców” to 35-latek, który po ponad pół roku ukrywania się został zatrzymany przez funkcjonariuszy w swoim domu. Kiedy zorientował się, że pod drzwiami jego mieszkania stoją policjanci, podjął ostatnią próbę uniknięcia odpowiedzialności wciskając się do niewielkiej szafki meblościanki. Próba ta okazała się nieskuteczna, bo policjanci natychmiast odkryli kryjówkę mężczyzny.

Do zakładu karnego trafił także 22-latek poszukiwany za przestępstwa narkotykowe oraz 43-latek, który dopuścił się przestępstw przeciwko rodzinie z użyciem przemocy.

Monika Żymełka/KPP Leszno

Polecane