Reklama samochody.pl

Żołnierz żandarmerii wojskowej z Leszna zatrzymał pijanego kierowcę, sprawcę wypadku (ZDJĘCIA)

Wczoraj 30 czerwca, przed godziną 20:00 leszczyńska policja została powiadomiona, o zdarzeniu drogowym na trasie Zaborówiec – Włoszakowice (Powiat Leszczyński). 

O całej akcji policjantów zawiadomił świadek, który jechał za samochodem osobowym marki peugeot 307, którego zainteresował sposób jazdy samochodu, gdzie mogło wskazywać, że kierowca jest nietrzeźwy. Podczas gdy pojazd zatrzymał się w Zaborówcu świadek, natychmiast chciał interweniować. Niestety prób zatrzymania się nie udała, ponieważ na widok wychodzącego świadka z pojazdu kierowca natychmiast ruszył w dalszą podróż.

Na prostym drogi z Zaborówca w kierunku Włoszakowic, kierujący skręcając w lewo uderzył w drzewo. Kierujący z miejsca zdarzenia uciekł do lasu, który znajdował się tuż gdzie doszło do zdarzenia. Dzięki szybkiej interwencji świadka udało się go zatrzymać, natomiast pasażer zbiegł z miejsca zdarzenia, gdzie po krótkim czasie został również odnaleziony i zatrzymany.

Pasażerem okazał się 49-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Kierowcą okazał się 62-letni mężczyzna mieszkaniec Wschowy. Został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na całe szczęście jak się okazało nic poważnego mu się nie stało.

Mieszkaniec Wschowy odpowie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu oraz za wykroczenie spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości. Kierujący również nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem.

Świadkiem całego zdarzenia okazał się żołnierz żandarmerii wojskowej z Leszna. Świetna postawa Żołnierza, który w porę zareagował nie doprowadziła do większej tragedii. Policjanci bardzo dziękują Mężczyźnie za świetną postawę. 

Poprzedni artykułUlewa nad Piłą. Wzmożone działania strażaków [ZDJĘCIA]
Następny artykułDostawczakiem uderzył w ogrodzenie. Kierowca w szpitalu (ZDJĘCIA)