Reklama Toyota

Makabryczny wypadek. Pijany kierowca uciekał policji i zabił człowieka (ZDJĘCIA)

Wczoraj 17 czerwca po godzinie 5:00 na drodze wojewódzkiej numer 305 na trasie Nowy Tomyśl – Przyłęk doszło do tragicznego w skutkach czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 

Podczas próby zatrzymania do kontroli drogowej przez policjantów samochodu osobowego marki Renault Laguna, kierujący nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym doszło do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo drugim pojazdem marki Opel Astra, do całego zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi.

| POLECANE – Tragedia w fabryce volkswagena. Zmarł pracownik 

Siła zderzenia obydwu pojazdów była bardzo potężna, obydwa pojazdy wpadły do głębokiego rowu w odległości stu metrów od siebie. Niestety na skutek zderzenia jeden z kierowców został uwięziony w pojeździe. Przybyli na miejsce strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego musieli uwolnić zakleszczonego mężczyznę z wraka pojazdu.

Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon u 50-letniego mężczyzny kierującego samochodem marki Opel Astra. Obrażenia okazały się zbyt poważne. Mężczyzna zmarł na miejscu.

| POLECANE – Pożar domu jednorodzinnego w Środzie Wielkopolskiej. Nikt nie ucierpiał (ZDJĘCIA)

Pasażerka, która podróżowała Oplem Astra w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Tomyślu.

Jak ustalili policjanci sprawcą tragedii okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Buk, który w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nowy Tomyśl, OSP Bolewice, OSP Boruja Kościelna, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja oraz Prokurator.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych prowadzonych pod nadzorem prokuratora droga była całkowicie zablokowana i zachodziła konieczność zorganizowania objazdów.

Warto dodać, że w ciągu tego tygodnia na drogach w zachodniej części wielkopolski doszło do drugiego tragicznego w skutkach wypadku. Przypominamy, że w poniedziałek na trasie Grodzisk Wielkopolski – Granowo śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. >>LINK DO ARTYKUŁU<<

Poprzedni artykułUwaga. Burze z gradem nad regionem. Zagrożenie pierwszego stopnia
Następny artykułPłonął las w nadleśnictwie Osetna Młyn (ZDJĘCIA)