Reklama samochody.pl

Płonęła kotłownia. Strażacy ewakuowali osobę na wózku inwalidzkim (ZDJĘCIA)

W dniu 26 lipca 2023 roku o godzinie 9:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni budynku mieszkalnego w Opalenicy.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp gaśniczy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz w ramach tzw. obszaru chronionego zastęp gaśniczy z JRG Grodzisk Wielkopolski. Dodatkowo dwa zastępy z OSP Opalenica, na miejsce udał się również samochodem rozpoznawczo ratowniczym zastępca dowódcy JRG Nowy Tomyśl.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym. Wewnątrz domu znajdowało się pięć osób. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji na zewnątrz jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, pozostałe osoby samodzielnie ewakuowały się na zewnątrz, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu prądu wody w natarciu do wnętrza kotłowni oraz oddymieniu i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wynoszenia i dogaszania spalonych pozostałości wnętrza kotłowni. Na koniec działań cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym, które nie wykazały zagrożeń.

Poprzedni artykułGigantyczny pożar zboża. Spłonęło 18 hektarów (ZDJĘCIA)
Następny artykułGrodzisk Wlkp. Zapaliła się linia technologiczna. Interweniowała straż pożarna