Reklama samochody.pl

Dwie mieszkanki Konina zapłacą po 5 tys. zł grzywny za złamanie kwarantanny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych na dwie mieszkanki Konina za złamanie zasad kwarantanny. Od decyzji tej nie można się odwołać.

W dniu, 4 kwietnia, 44-letnia Koninianka podczas ostatniego dnia kwarantanny postanowiła z mężem wyjść na zakupy. W tym samym czasie zbiegła się kontrola wykonywana przez policjantów. Kobieta odebrała telefon i przyznała się, że jest w markecie na zakupach.

40-letnia mieszkanka Konina w dniu, 1 kwietnia, myślała, że po kontroli policjantów, będzie mogła spokojnie opuścić bez konsekwencji mieszkanie w którym odbywała kwarantannę. Policjanci kilka godzin później postanowili ponownie skontrolować kobietę. Wtedy już 40 latki nie było w domu i nie odbierała telefonu.

Mundurowi z przeprowadzonych kontroli i ujawnionych uchybień sporządzili dokumentacje dla sanepidu oraz wniosek o ukaranie do sądu. Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie obie kobiety zostały ukarane grzywną w kwocie 5 tys. zł. To najniższa kara, najwyższa może wynieść nawet 30 tys. zł.

Poprzedni artykułPociąg śmiertelnie potrącił młodego człowieka. Zginął na miejscu
Następny artykułŚmierć Dominika Sikory. Poznańska policja szuka świadków, w szczególności widocznych na zdjęciu