Reklama samochody.pl

Pociąg śmiertelnie potrącił młodego człowieka. Zginął na miejscu

We wtorek 7 kwietnia, około godziny 23:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu człowieka przez pociąg w miejscowości Opalenica. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl , JRG Grodzisk Wlkp. i miejscowa jednostka OSP Opalenica. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym i odstąpiono od udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Część zastępów została wycofana w trakcie dojazdu. Na miejscu pozostali strażacy z OSP Opalenica i oficer operacyjny z KP PSP w Nowym Tomyślu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odizolowaniu przy pomocy parawanu, oświetleniu terenu działań na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych oraz na usunięciu pozostałości powypadkowych. W pociągu relacji Poznań – Zbąszynek podróżowały 4 osoby, które przesiadły się do podstawionego innego składu pociągu. Nikt z podróżujących i z obsługi pociągu nie doznał żadnych obrażeń.

Jest to już trzecie tego typu zdarzenie na terenie gminy Opalenica.

W tym samym czasie w Grodzisku Wielkopolskim zastępy straży z OSP Grodzisk Wielkopolski oraz OSP Słocin udały się do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

Poprzedni artykułOstatni dzień w służbie bryg. Krzysztofa Biernackiego
Następny artykułDwie mieszkanki Konina zapłacą po 5 tys. zł grzywny za złamanie kwarantanny