Reklama samochody.pl

Pościg za uzbrojonym przestępcą na terenach leśnych. Ćwiczenia Poznańskich policjantów (ZDJĘCIA)

„Pościgówka” to zorganizowane działania pościgowe za uzbrojonym przestępcą na terenach leśnych. W takich ćwiczeniach uczestniczyli poznańscy policjanci z Oddziału Prewencji Policji wraz z nieetatowymi Pododdziałami Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

20 października br. na terenie miasta Poznania przemieszczały się kolumny policyjnych radiowozów, które jechały w okolicę Borówca. Scenariusz szkolenia zakładał, że tam miało zbiec czterech uzbrojonych i niebezpiecznych przestępców, którzy ukryli się w lesie. Okazało się, że chwilę wcześniej ci mężczyźni wysadzili bankomat w Mosinie. W wyniku tego zdarzenia ranny został pracownik ochrony. Ponadto sprawcy dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi o nieznanej wartości.

Z ustaleń policjantów oraz relacji świadków tego zdarzenia wynikało, iż uzbrojeni przestępcy uciekli trasą S11 w kierunku Kórnika, na której spowodowali kolizję z innym pojazdem, a następnie zbiegli do lasu w miejscowości Borówiec. Celem mundurowych było ustalenie i zatrzymanie przestępców.

W związku z tym został ogłoszony alarm dla policjantów, którzy zostali skierowani do miejscowości Borówiec. Na miejscu ćwiczeniami dowodził mł. insp. Marcin Fornalik. W takcie tych szkoleń funkcjonariusze mogli doskonalić swoje umiejętności poruszania się po terenie zielonym otaczając i przeczesując las w poszukiwaniu przestępców. Podczas działań pościgowych z lasu wydobywały się okrzyki ostrzegające „stój policja” oraz padały strzały. Scenariusz zajęć zakładał, że jeden z przestępców został ranny. To on oddawał  bezpośrednie strzały w kierunku policjantów. Szybko został obezwładniony i zatrzymany. Po krótkim czasie inni policjanci  zatrzymali pozostałych przestępców  należących do zorganizowanej grupy przestępczej.

Takie szkolenia dają możliwość policjantom, aby sprawdzić w rzeczywistości kilka realnych wariantów w danej sytuacji. To także dobry czas na omówienie taktyki i sposobu działania. Funkcjonariusze zgodnie twierdzą, że tego typu ćwiczenia pozwalają im na podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

 

Poprzedni artykułPracowity dzień pilskich strażaków. Interweniowali aż 99 razy (ZDJĘCIA)
Następny artykułMężczyzna siedział na parapecie okna w wieżowcu. Wezwano straż pożarną