Reklama Toyota

Dwa byki wpadły do zbiornika z gnojownicą. Trudna akcja strażaków (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło 10 marca, tuż po godzinie 23:00 dyżurny SKKM PSP w Koninie otrzymał zgłoszenie o dwóch bykach, które wpadły do zbiornika z gnojownicą. 

Po przybyciu w ustalone miejsce strażacy zastali właścicieli budynku inwentarskiego, którzy przy pomocy wozu asenizacyjnego wypompowywali gnojownicę z ze zbiornika do, którego wpadły dwa byki. Przyczyną tego zdarzenia było zarwanie się betonowych rusztów nośnych w budynku inwentarskim w, którym hodowane jest bydło. Na skutek tego zdarzenia do zbiornika wpadły dwa byki, jeden ważył aż 600 kilogramów.

Strażacy w pierwszym etapie działań przy pomocy HDS-a opuścili betonową płytę do otworu rewizyjnego aby zabezpieczyć zwierzęta oraz ratowników przed wpadnięciem do najgłębszego punktu zbiornika. Zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, ubrania do działań w wodzie oraz linki ratownicze przystąpili do drugiego etapu działań i  zostali spuszczeni do wnętrza zbiornika. Po dotarciu do pierwszego zwierzęcia ratownicy założyli mu uprząż z liny na głowę i przeprowadzili pod otworem rewizyjnym, gdzie został wyciągnięty przy użyciu  zawiesi i ciągnika z ładowaczem czołowym. Następnie czynność tę powtórzono z drugim bykiem.

W zdarzeniu udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno i OSP Racięcice.

Foto: JRG1 Konin.

Poprzedni artykułPotężny cios w narkobiznes. Zorganizowany gang dilerów z Wielkopolski sprzedał nawet 60 kg narkotyków (FILM)
Następny artykułBędąc pod policyjnym dozorem… przewoził narkotyki