Reklama samochody.pl

Duży pożar budynku gospodarczego. Z ogniem walczyli strażacy z dwóch powiatów (ZDJĘCIA)

Az 55 strażaków walczyło się z pożarem budynku gospodarczego w miejscowości Bicz, gmina Stare Miasto. Kiedy dojechali na miejsce całe poddasze było już w ogniu. Walka z pożarem zajęła ponad sześć godzin.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło o godzinie 16.40 we wtorek 11 lipca.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze budynku wypełnione płodami rolnymi. Panowało silne zadymienie oraz widoczne były płomienie wydobywające się z poddasza budynku.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na podaniu wody na palący się budynek oraz w obronie na sąsiadujące obiekty, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia.

Po zmniejszeniu się zadymienia i ocenie sytuacji, wprowadzono prądy wody na poddasze budynku. Z uwagi na ograniczony dostęp do poddasza, składowane na nim tlące się siano usuwano przy pomocy wideł. Wyrzucone i dogaszone siano było następnie zbierane ciągnikiem przez właściciela i wywożone na pobliską łąkę, gdzie ponownie było przelewane wodą. Podjęte działania pozwoliły na ugaszenie pożaru.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Słupcy oraz druhowie z OSP Lisiec Wielki, OSP Stare Miasto, OSP Modła Królewska, OSP Główiew, OSP Żdżary, OSP Karsy, OSP Żychlin i OSP Janowice.

 

Poprzedni artykułPrzyjechał na komisariat samochodem, dmuchnął w alkomat i… policjanci zdziwieni otworzyli oczy
Następny artykułZuchwali bandyci zatrzymani. W masce napadli na stację benzynową