Reklama samochody.pl

Potężny cios w narkobiznes. Zorganizowany gang dilerów z Wielkopolski sprzedał nawet 60 kg narkotyków (FILM)

Członkom gangu grożą kary do 12 lat więzienia. Wszystkie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

CBŚP rozbiło gang narkotykowy działający w Wielkopolsce i zatrzymało 8 osób członków grupy przestępczej, w tym szefa gangu. Wśród zatrzymanych jest dwóch „plantatorów”. Zlikwidowano dwie plantacje konopi. Policjanci przejęli 5,5 kg marihuany. Grupa mogła sprzedać ok. 60 kg marihuany.

Funkcjonariusze Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie województwa wielkopolskiego, głównie w rejonie Kalisza i okolic. Podczas akcji  zatrzymali 8 mieszkańców Kalisza oraz okolicznych miejscowości, w wieku od 30 do 63 lat. Dwóch podejrzanych „wpadło” gdy planowali odjechać pojazdem, w było aż 5,5 kg marihuany.

Wśród zatrzymanych znajduje się także dwóch prawdopodobnych „plantatorów”. W ramach działań policjanci przeszukali nieruchomości zajmowane przez podejrzanych i na dwóch posesjach odkryli plantacje konopi. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że na plantacjach znajduje się blisko 240 krzewów, a dodatkowo funkcjonariusze przejęli urządzenia służące do produkcji m.in. lampy, elementy instalacji elektrycznej oraz systemu nawadniającego.

Z zabezpieczonych krzewów i gotowych narkotyków można by przygotować kilkanaście tysięcy „działek” dilerskich o wartości szacunkowej około kilkuset tysięcy złotych.

Zabezpieczono również mienie podejrzanych warte blisko 700 tysięcy złotych, głównie w postaci gotówki ale także dwóch samochodów.

Z ustaleń prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim wynika, że grupa zajmowała się produkcją marihuany i mogła wprowadzić na rynek około 60 kg narkotyku. Według śledczych narkotyki mogły trafić na rynek polski, głównie na teren województwa wielkopolskiego.

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna kierowania tą grupą oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ponadto dwie osoby są podejrzane o uprawę konopi, z których można by uzyskać znaczną ilość narkotyków.

Członkom gangu grożą kary do 12 lat więzienia. Wszystkie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek pod Piłą. Zginął kierowca jednośladu
Następny artykułDwa byki wpadły do zbiornika z gnojownicą. Trudna akcja strażaków (ZDJĘCIA)