Reklama samochody.pl

Dramatyczna akcja. Strażacy ratowali człowieka

W dniu 9 maja br. o godzinie 10:05, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach, zadysponowało zastęp GBA 2,5 /16 Rt z OSP Rogoźno na ul. Prusa w Rogoźnie do pomocy ZRM w otwarciu bramy do prywatnej posesji.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że na miejscu zdarzenia jest patrol Policji, a na posesji leży mężczyzna bez jakichkolwiek funkcji życiowych. Kierujący Działaniem Ratowniczym w trybie natychmiastowym poprosił SK o zadysponowanie na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego(ZRM) oraz drugiego zastępu OSP Rogoźno ( GLBA 0,2/4 RtRw), a strażacy od razu podjęli próbę ratowania leżącego mężczyzny rozpoczynając Resuscytację Krążeniowo Oddechową(RKO) z użyciem Defibrylatora AED.

W trakcie ciężkiej walki o życie mężczyzny na miejsce zdarzenia przybył ZRM typu,, S” z lekarzem. Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia RKO, przywrócono funkcje życiowe u osoby poszkodowanej, która decyzją lekarza została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Obornikach. Na miejsce zdarzenia przybył również 1 zastęp z JRG Oborniki (GCBA 5/32).
Siły i Środki na miejscu zdarzenia:
OSP Rogoźno – 2 zastępy
JRG Oborniki – 1 zastęp
ZRM,, S” – 1/3
Policja – 1/2

Sporządził:
Komendant Miejsko-Gminny
ZOSP RP w Rogoźnie
Sebastian Rabsch

Poprzedni artykułWypadek z udziałem radiowozu. Pięć osób w tym dwójka dzieci w szpitalu [ZDJĘCIA]
Następny artykułMakabra na drodze. Rannych jedenaście osób [ZDJĘCIA]