Makabryczny wypadek. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu (ZDJĘCIA)

Dnia 12 stycznia 2024 r. o godzinie 16:38 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych marki RENAULT MEGANE oraz BMW E90 na 78. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 178 na wysokości miejscowości Lipa – Wojciechowo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 178 z nieywyjaśnionych przyczyn doszło do czołowego zderzenia 2 samochodów osobowych marki RENAULT MEGANE oraz BMW E90. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca BMW a jego pasażer zmarł w szpitalu w Obornikach. W BMW podrożowała jeszcze jedna osoba, która przed przybyciem JOP opuściła pojazd przy pomocy osób postronnych i wymagala udzielenia pomocy medycznej. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do szpitala w Obornikach. W osobowym Renault podróżowała jedna osoba i wymagała udzielenia pomocy medycznej. Osoba poszkodowana po wydobyciu z pojazdu została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego a następnie przetransportowana do szpitala w Szamotułach. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został wstrzymany w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanych osób przy pomocy sprzętu hydraulicznego i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu zasilania w pojazdach, oświetleniu terenu akcji, wstrzymaniu ruchu na drodze wojewódzkiej w obu kierunkach. Po zakończeniu czynności przez Prokuraturę oraz Policję działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu usunięcia pojazdów przez pomoc drogową, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 6 zastępów w sile 27 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

📷PSP Oborniki

Poprzedni artykułGasimy ogień, rozpalamy serca w ramach 32 finału WOŚP
Następny artykułOdszedł na wieczną służbę. Kamil miał zaledwie 24-lata