Reklama samochody.pl

Dramatyczna akcja ratunkowa na zawodach wędkarskich. Niestety mężczyzna zmarł (ZDJĘCIA)

Rada Sołecka Krzycko Małe

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę, 7 czerwca, na zawodach wędkarskich nad jeziorem koło Krzycka Małego. Strażacy wraz z zespołem karetki oraz śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego walczyli o życie wędkarza, który najprawdopobnej dostał zawału. Niestety pomimo długiej walki o życie 69-latka nie udało się go uratować. 

Z pierwszych informacji wynika, że 69-letni mężczyzna mieszkaniec Leszna przyjechał na zawody wędkarskie do Krzycka Małego. Około godziny 7:00 rano mężczyzna nagle zasłabł. Natychmiast z pomocą przyszli mu pozostali uczestnicy zawodów, którzy podjęli akcję reanimacyjną oraz zadzwonili po służby ratunkowe. Na miejsce natychmiast z pomocą przyjechali strażacy zawodowi z Leszna, ochotnicy z Krzycka Wielkiego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

| POLECANE – Stracił panowanie nad motocyklem i wylądował w rowie. Ranną pasażerkę przetransportowano drogą lotniczą do szpitala (ZDJĘCIA)

Po przybyciu na miejsce Ratowników przejęli oni reanimację mężczyzny. Konieczne na miejsce zdarzenia było wezwanie Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mimo wysiłku uczestników zawodów jak i lekarzy 69-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Pracujący na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu tragedii pracują również policjanci pod nadzorem prokuratora. Prokurator również zalecił zabezpieczenie ciała do przeprowadzenia sekcji zwłok, która ma wyjaśnić okoliczności zgonu mężczyzny.

| POLECANE – Ogromny pożar balotów słomy. Strażacy walczyli z ogniem ponad dwanaście godzin (ZDJĘCIA)

Poprzedni artykułStracił panowanie nad motocyklem i wylądował w rowie. Ranną pasażerkę przetransportowano drogą lotniczą do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułStrażak szaleniec z OSP podpalał i jeździł gasić (ZDJĘCIA)