Reklama Toyota

Okropne. Nieletni ukradł rower niepełnosprawnemu dziecku

Policjanci z Leszna odzyskali trójkołowy rower skradziony niepełnosprawnemu chłopcu. Zatrzymali też sprawcę kradzieży, którym okazał się nieletni mieszkaniec Leszna.

W dniu, 23 czerwca, policja w Lesznie dowiedziała się o nocnej kradzieży trójkołowego roweru, służącego na co dzień do poruszania się niepełnosprawnemu chłopcu. Rower stał przed blokiem na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych.

Ze względu na swoje gabaryty i codzienne używanie przez właściciela, nie był przechowywany w zamkniętym pomieszczeniu. Jego budowa jednoznacznie wskazywała, że to pojazd należący do osoby niepełnosprawnej.

Ukradł rowery niepełnosprawnemu dziecku

Niestety nocną ktoś ukradł rower sprzed bloku. Policjanci szybko ustalili, że związek z tą kradzieżą ma nieletni chłopak, mieszkaniec Leszna.

We wtorek, 27 czerwca, sprawca został zatrzymany i w obecności dorosłego członka rodziny usłyszał zarzut kradzieży roweru wartego tysiąc złotych.

Policjanci odzyskali też skradziony pojazd, który został już zwrócony właścicielowi. Sprawą nieletniego sprawcy czynu karalnego zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Lesznie.

Poprzedni artykułPobicie w Poznaniu. Policja szuka sprawcy i publikuje wizerunek
Następny artykułPijany kierowca audi uciekał policji. Nie udało mu się