Reklama Toyota

Czołowe zderzenie mercedesa z ciężarowym renualt. Ranna jedna osoba (ZDJĘCIA)

Na trasie Stary Widzim – Wroniawy doszło do czołowego zderzenia osobowego mercedesa z ciężarowym renualt. Jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala.

Wolsztyńskie służby zgłoszenie o wypadku otrzymały, we wtorek 22 czerwca około godziny 14:30. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, oraz po jednym zastępie strażaków ochotników z Kębłowa i Wroniaw, a także policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dojeździe na miejsce zobaczyliśmy kierowcę osobówki, który znajdował się poza pojazdem. Był przytomny, z zachowanym kontaktem logicznym, ale skarżył się na ogólne potłuczenia i ból nogi. Udzieliliśmy mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownicy medyczni zabrali go do szpitala – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie asp. Waldemar Wielgosz

Kierowca mercedesa, 28-letni mieszkaniec gm. Sława jechał mercedesem C 200 w stronę Wolsztyna. W Starym Widzimiu na prostym odcinku drogi stracił nad nim panowanie i zjechał na przeciwny pas ruchu. Z przeciwka zza zakrętu wyjechała ciężarówka z przyczepą i doszło do czołowego zderzenia. Przód mercedesa został skasowany, kierowcę karetka zabrała do szpitala. Nie ucierpiał kierowca ciężarówki, 27-latek z gm. Zbąszyń.
Policja ustala przyczyny wypadku. Możliwe, że kierowca mercedesa wpadł w poślizg na cieczy rozlanej na drodze.
Poprzedni artykułTragiczna śmierć młodego piłkarza. Zginął tragicznie w wypadku. Zmiażdżyły go ciężarówki
Następny artykułBlisko 1700 zgłoszeń w 3 godziny. Strażacy mieli pełne ręce roboty (ZDJĘCIA)